сел. Кудашівка. Кудашівський дитячий садок «Сонечко»

Історія

В 50-х роках минулого століття в с. Кудашівка функціонували сезонні дитячі установи в пристосованих приміщеннях. Працівниками  закладу призначалися люди, які  потребували легкої праці (вагітні жінки перед пологами, післяопераційні хворі та люди, що перенесли якусь хворобу то що). Не завжди ці люди  мали бодай якусь освіту, не кажучи про педагогічну.

З 1960-го року стають діяти два дитячих ясла-садки:

1- й колгоспний, для дітей колгоспників;

2-й бюджетний, для дітей інших жителів села.

З 1975-го року ці дві установи об’єднали в один колгоспний дитячий садок, де функціонували 3 групи, а саме:

• старша підготовча група          – з 5 до 7 років;
  •  середня група                         - з 3 до 5 років;
  •  група раннього віку                -  з 6 місяців до 3 років.

З цього  періоду дошкільний заклад забезпечується працівниками, які мають педагогічну, музичну, медичну освіту. Діти мають  змогу отримати якісні знання та якісну підготовку до навчання в школі.

В 1977-му році правління колгоспу «Маяк» дарує малюкам новобудову на 90 дитячих місць. В даному садочку розміщувалося  чотири вікові групи дітей:

• підготовча до школи група               -     6-7 років,
  • старша група                                   -    5-6 років,
  • середня група                                  -    3-4 років.
  • група раннього віку                          -    з  6 місяців-до 3-х років;
  •  нічна група                                     -     з 1  до 7 років.

Дошкільний заклад працював за шестиденним робочим тижнем, з цілодобовим перебуванням дітей, які підвозилися з інших сіл  громади.

З 1985-го року за рішенням загальноколгоспних зборів колгоспу «Маяк» дитячий    садок з усіма будівлями і меблями передають у відомство  Криничанського райво , в ньому діє періодично 3-4 групи дітей.

З 1987 року Кудашівський ДНЗ передано на баланс  Кудашівської сільської ради.

З 2007-го року в ДНЗ функціонує дві групи дітей :

• різновікова група
  • група раннього віку.

Для підготовки дітей до школи , які не відвідували  садочок організовували різні форми  роботи:

• короткотривалі групи по дві години перебування дітей,
  • прогулянкові групи;
  • патронат на дому;
  • консультативні пункти,   тощо.

З 01.01.2021 року садок передано на баланс Божедарівської селищної ради